Барикада No6вул.Хрещатик 23, напроти ЦУМу
Під час віча 1 грудня 2013 року «ультрас» та активісти «Правого сектору», члени всеукраїнської організації «Свобода» та УНА-УНСО (Українська національна ассамблея — Українська народна самооборона), протестувальники з інших областей зайняли будівлю Київської міської державної адміністрації (КМДА). На кілька місяців вона стала штабом Євромайдану – революційною комендатурою Київради та гуртожитком. Тут діяли пункти перепочинку і харчування, інформаційний центр, осередок Самооборони Майдану, а згодом і медична служба. Тут сформувалась 24-та сотня Самооборони Майдану, завдання якої було захищати підступи до КМДА.
8 грудня почали будувати барикаду № 6. Перша конструкція виявилася не достатньо надійною, й уранці 11 грудня її легко подолали бійці спецроти київського «Беркуту», які намагалися захопити будівлю КМДА. Близько дев’ятої ранку три автобуси з беркутівцями перекрили туди всі входи та виходи. Протестувальники забарикадувались всередині. Почався штурм. Обороняючись, заблоковані у будівлі майданівці почали поливати силовиків водою з пожежних брандспойтів, чим змусили їх відступити. Протестувальники, які швидко прибули на допомогу заблокованим у КМДА, заходилися споруджувати на Хрещатику нову барикаду.
Основу становили насип зі снігу, дерев’яні палиці з нанизаними на них шинами, лавки, дерев’яні піддони тощо. На барикаді вивісили прапори та встановили інсталяцію “Суд над Януковичем” – опудало, схоже на президента, посадили за ґрати, а поруч поставили стіл і крісла, подібні до суддівських, завдяки чому кожен охочий міг уявити себе у ролі судді щодо президента-узурпатора.
Експонати:
- Щитки захисні. З фондів Національного Музею Революції Гідності.
- Окуляри захисні. З фондів Національного музею Революції Гідності.
Як це було...
Спогад від учасника подій:
“Приїжджаю в КМДА. На Хрещатику багато блокуючих машин. Більшість із них коштовні. Стоїть натовп біля дверей. Я стала в чергу. […] Заходжу. Повний порядок та повага. Довгі столи з їжею та безперервна роздача її людям. Гори теплого одягу, курток, пуховиків – жіночих, чоловічих. Я як була з дурною посмішкою, все обійшла, не вірячи своїм очам. Зайшла в більший зал – там було тихіше, щоб не заважати людям спати. В кутку – медпункт. Гора медикаментів”.
Записатись на екскурсію
Контакти
Національний Музей Революції Гідності, Київ, 01015, вулиця Лаврська, 9, корпус 20
+38 044 229 40 13 maidanmuseum@gmail.comНаші соцмережі:
«Terra Dignitas AR»
Є першою спробою «оживити» київський Майдан 2013–2014 років та відтворити образ і дух історичних подій Революції Гідності засобами доповненої реальності.
Нам важлива Ваша думка. Ми потребуємо чути від вас і добре слово, і конструктивні зауваги. Це сприяє вдосконаленню нашої роботи.